Bachovy esence

Dr.Edward Bach (1886 - 1936 ) byl britský lékař. Snažil se objevit jednoduchou metodu léčení, která by využívala síly přírody, byla zcela bezpečná a kterou by mohli snadno používat všichni lidé. Inspiroval se homeopatií a vyrobil esence z květů planě rostoucích rostlin, stromů a keřů.

logo Bachovy esence      

Esence léčí člověka podobně jako homeopatika, tedy komplexně. Působí především na emocionální hladinu jedince. Cílem Bachových esencí není potlačit negativní emocionální postoje a projevy, ale „léčba reharmonizací vědomí“.
Nemají žádné vedlejší účinky a jsou vhodné i pro děti a těhotné ženy.
Také lidé, kteří netrpí fyzickou nemocí, mohou mít z Bachových esencí užitek.

Esence pomáhají uklidnit naši psychiku a klidněji řešit nastalé situace při  pracovním přetížení, změně způsobu života,
pocitu nejistoty, strachu před zkouškou…
Jinak se dlouhodobé emocionální rozpory projeví v těle jako fyzická nemoc.

Pro správný výběr z 38 esencí je nutno znát problémy, které danou osobu trápí nebo je možné potřebnou směs vytestovat pomocí kineziologie.
Bachovy esence léčí hlavně problémy z dlouhodobého hlediska. Proto je v některých případech nutné i několikaměsíční užívání.

sada Bachových esencí

Pro odstranění akutních stavů se používají krizové kapky nebo krizový krém.
Krizové kapky jsou směsí 5 esencí a slouží k harmonizaci jakýchkoli akutních stavů,  jakými jsou například úmrtí, nehoda, návštěva zubaře, strach před zkouškou, před pohovorem, hádka, špatná zpráva, operace, apod. Zamezuje energetickému šoku a jeho následkům.
Krizový krém pomáhá při špatně se hojících ranách, alergických reakcích, atd.
Staré jizvy často zabraňují volnému toku energie v těle a měly by být proto dostatečně ošetřeny.

Bachovy kapky se s úspěchem používají i pro zvířata a rostliny . Pomáhají jim zvyknout si na nový domov, při čištění ran nebo při zmírnění vlivu nepříznivých podmínek.

Citát:
„Nemoc není ani krutost, ani trest, ale pouze a jenom oprava, nástroj, kterým si naše vlastní duše posloužila, aby poukázala na naše chyby, aby nás zadržela před většími omyly, které by nadělaly větší škody a aby nás zavedla zpět na cestu pravdy a světla, ze které bychom nikdy neměli sejít.“
                                                                                          Dr. Edward Bach

    Poradna        Kontakt        Ce ník            Kdo jsem      Emoční homeopatie